COMUNICAT

LIGA A IV-A

12.04.2021

            După 450 de zile fotbalul amator revine!

            Sâmbătă 10.04.2021 la sediul AJF s-a stabilit programul jocurilor pentru echipele participante în ediția 2020 – 2021 liga a IV-a Interconti pentru a desemna echipa participantă/care va reprezenta județul Suceava la barajul de promovare la liga a III-a.

            Cele 8 echipe înscrise au  fost repartizate în 2 grupe (A și B).

            Jocurile se vor desfășura după următorul program:

Grupa A

  1. CSO SIRETUL DOLHASCA
  2. CSO VIITORUL LITENI
  3. AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI
  4. ACS JUNIORUL SUCEAVA

ETAPA 1 DUMINICA – 18.04.2021

CSO SIRETUL DOLHASCA – ACS JUNIORUL SUCEAVA ORELE 13:00 – 15:00 TEREN: DOHASCA

CSO VIITORUL LITENI – AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI ORELE 13:00 – 15:00 TEREN:LITENI

ETAPA 2 MIERCURI – 21.04.2021

ACS JUNIORUL SUCEAVA –  AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: ITCANI

CSO SIRETUL DOLHASCA  –  CSO VIITORUL LITENI ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: DOLHASCA

ETAPA 3 DUMINICA  – 25.04.2021

CSO VIITORUL LITENI – ACS JUNIORUL SUCEAVA ORELE 13:00 – 15:00 TEREN: LITENI

AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI – CSO SIRETUL DOLHASCA ORELE 13:00 – 15:00 TEREN: FRATAUTII VECHI

ETAPA 4 MIERCURI – 28.04.2021

ACS JUNIORUL SUCEAVA – CSO  SIRETUL DOLHASCA ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: ITCANI

AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI – CSO VIITORUL LITENI ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: FRATAUTII VECHI

ETAPA 5 SAMBATA – 01.05.2021

AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI – ACS JUNIORUL SUCEAVA ORELE 17:00 – 19:00 TEREN: FRATAUTII VECHI

CSO VIITORUL LITENI – CSO SIRETUL DOLHASCA ORELE 17:00 – 19:00 TEREN: LITENI

ETAPA 6 MARTI – 04.05.2021

ACS JUNIORUL SUCEAVA – CSO VIITORUL LITENI ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: ITCANI

CSO SIRETUL DOLHASCA – AS PROGRESUL FRATAUTII VECHI ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: DOHASCA

FINALA 06.05.2021 ORA 17:00

STADION ARENI

Grupa B

  1. ACS RECOLTA FINTINELE
  2. LPS SUCEAVA
  3. CS ZIMBRU SIRET
  4. ACS MOLDOVA DRAGUSENI

ETAPA 1 DUMINICA – 18.04.2021

ACS RECOLTA FINTINELE – ACS MOLDOVA DRAGUSENI ORELE 13:00 – 15:00 TEREN: FINTINELE

LPS SUCEAVA – CS ZIMBRU SIRET ORELE 13:00 – 15:00 TEREN:LPS SUCEAVA

ETAPA 2 MIERCURI – 21.04.2021

ACS MOLDOVA DRAGUSENI –  CS ZIMBRU SIRET ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: DRAGUSENI

ACS RECOLTA FINTINELE  –  LPS SUCEAVA ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: FINTINELE

ETAPA 3 DUMINICA  – 25.04.2021

LPS SUCEAVA – ACS MOLDOVA DRAGUSENI ORELE 13:00 – 15:00 TEREN: LPS SUCEAVA

CS ZIMBRU SIRET – ACS RECOLTA FINTINELE ORELE 13:00 – 15:00 TEREN: SIRET

ETAPA 4 MIERCURI – 28.04.2021

ACS MOLDOVA DRAGUSENI – ACS RECOLTA FINTINELE ORE ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: DRAGUSENI

CS ZIMBRU SIRET – LPS SUCEAVA ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: SIRET

ETAPA 5 SAMBATA  – 01.05.2021

CS ZIMBRU SIRET – ACS MOLDOVA DRAGUSENI ORELE 17:00 – 19:00 TEREN:SIRET

LPS SUCEAVA – ACS RECOLTA FINTINELE ORELE 17:00 – 19:00 TEREN: LPS SUCEAVA

ETAPA 6 MARTI  – 04.05.2021

ACS MOLDOVA DRAGUSENI – LPS SUCEAVA ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: DRAGUSENI

ACS RECOLTA FINTINELE – CS ZIMBRU SIRET ORELE 18:00 – 20:00 TEREN: FINTINELE

FINALA 06.05.2021 ORA 17:00

STADION ARENI

            Toate echipele participante vor fi obligate să respecte Ordinul Ministerului Tineretului și Sportului nr. 197/02.04.2021 și Ministerului Sănătății nr. 462/06.04.2021, Protocolul Reluare Competiții de fotbal amator din 08.04.2021, Regulament de Organizare și desfășurarea competiției liga a IV-a ediția 2020 – 2021 din  12.04.2021 care vor fi publicate pe site-ul www.ajf-suceava.ro .

            Mult succes tuturor!

Share Button

Leave a Reply