REZULTATE CUPA MOȘ CRĂCIUN

Categoria de varsta 2003:

Grupa A:
Luceafarul Bucovina – CSS Pascani 0-1
CSS Botosani – Dacia Chisinau 2-6
CSS Pascani – Dacia Chisinau 1-2
Luceafarul Bucovina – CSS Botosani 5-0
CSS Botosani – CSS Pascani 1-1
Dacia Chisinau – Luceafarul Bucovina 0-2

Clasament:

1. Luceafarul Bucovina 8p,

2. Dacia Chisinau 8p,

3. CSS Pascani 5p,

4. CSS Botosani 1p.

Grupa B:
LPS Suceava – ACS Junior Campulung 1-1
CSS Straseni – FC Odorhei 0-2
ACS Junior Campulung – FC Odorhei 1-2
LPS Suceava – CSS Straseni 0-1
CSS Straseni – ACS Junior Campulung 1-2
FC Odorhei – LPS Suceava 2-0

Clasament:

1. FC Odorhei 12p,

2. ACS Junior Campulung 5p,

3. CSS Straseni 4p,

4. LPS Suceava 1p.

Grupa C:
ACS Juniorul Suceava – LPS Botosani 1-0
Viitorul Barlad – FC Buiucani 1-0
LPS Botosani – FC Buiucani 3-0
ACS Juniorul Suceava – Viitorul Barlad 2-1
Viitorul Barlad – LPS Botosani 2-0
FC Buiucani – ACS Juniorul Suceava 0-2

Clasament:

1. ACS Juniorul Suceava 12p,

2. Viitorul Barlad 8p,

3. LPS Botosani 4p,

4. FC Buiucani 0p.

Semifinale:
FC Odorhei – Dacia Chisinau 4-3
Luceafarul Bucovina – ACS Juniorul Suceava 0-1

Finala mica:
Dacia Chisinau – Luceafarul Bucovina 1-0

Finala mare:
FC Odorhei – ACS Juniorul Suceava 0-0 (5-4, dupa penaltyuri)

Cel mai bun portar: David Vass (FC Odorhei)
Cel mai tehnic jucator: Catalin Sajin (Dacia Chisinau)
Cel mai bun marcator: Sebi Nechita (ACS Juniorul Suceava)

Categoria de varsta 2004:

Grupa A:
Luceafarul Bucovina – FC Comstar Vaslui 2-1
LPS Suceava – CSS Straseni 1-3
FC Comstar Vaslui – CSS Straseni 4-1
Luceafarul Bucovina – LPS Suceava 5-1
LPS Suceava – FC Comstar Vaslui 0-6
CSS Straseni – Luceafarul Bucovina 1-1

Clasament:

1. Luceafarul Bucovina 9p,

2. FC Comstar Vaslui 8p,

3. CSS Straseni 5p,

4. LPS Suceava 0p.

Grupa B:
ACS Juniorul Suceava – Viitorul Barlad 6-0
CSS Pascani – FC Odorhei 0-1
Viitorul Barlad – FC Odorhei 0-4
ACS Juniorul Suceava – CSS Pascani 1-1
CSS Pascani – Viitorul Barlad 4-0
FC Odorhei – ACS Juniorul Suceava 0-2

Clasament:

1. ACS Juniorul Suceava 9p,

2. FC Odorhei 8p,

3. CSS Pascani 5p,

4. Viitorul Barlad 0p.

Grupa C:
LPS Vaslui – CN “Nicu Gane” Falticeni 5-1
Dorna Vatra Dorna – Athletic Iasi 2-1
CN “Nicu Gane” Falticeni – Athletic Iasi 1-0
LPS Vaslui – Dorna Vatra Dornei 1-0
Dorna Vatra Dornei – CN “Nicu Gane” Falticeni 3-2
Athletic Iasi – LPS Vaslui 1-1

Clasament:

1. LPS Vaslui 9p,

2. Dorna Vatra Dornei 8p,

3. CN “Nicu Gane” Falticeni 4p,

4. Athletic Iasi 1p.

Semifinale:
LPS Vaslui – FC Comstar Vaslui 0-2
ACS Juniorul Suceava – Luceafarul Suceava 1-2

Finala mica:
LPS Vaslui – ACS Juniorul Suceava 0-3

Finala mare:
FC Comstar Vaslui – Luceafarul Bucovina 1-0

Cel mai bun portar: Rares Haulica (FC Comstar Vaslui)
Cel mai tehnic jucator: Alex Savin (Luceafarul Bucovina)
Cel mai bun marcator: Ionut Nistor (ACS Juniorul Suceava)

Categoria de varsta 2005:

Grupa A:
ACS Juniorul Suceava – ACS Tampa Brasov 6-1
FC Botosani – ACS Junior Campulung 0-5
ACS Tampa Brasov – ACS Junior Campulung 0-4
ACS Juniorul Suceava – FC Botosani 1-2
FC Botosani – Tampa Brasov 2-1
ACS Junior Campulung – ACS Juniorul Suceava 1-1

Clasament:

1. ACS Junior Campulung 9p,

2. FC Botosani 8p,

3. ACS Juniorul Suceava 5p,

4. ACS Tampa Brasov 0p.

Grupa B:
Luceafarul Bucovina – CN “Nicu Gane” Falticeni 2-0
LPS Botosani – CSS Straseni 6-0
CN “Nicu Gane” Falticeni – CSS Straseni 5-1
Luceafarul Bucovina – LPS Botosani 0-1
LPS Botosani – CN “Nicu Gane” Falticeni 2-0
CSS Straseni – Luceafarul Bucovina 0-8

Grupa C:
LPS Suceava – Zimbru Chisinau 1-3
Maxi Vatra Dornei – Viitorul Barlad 1-2
LPS Suceava – Maxi Vatra Dornei 0-7
Zimbru Chisinau – Viitorul Barlad 2-1
Viitorul Barlad – LPS Suceava 5-1
Maxi Vatra Dornei – Zimbru Chisinau 1-0

Semifinale:
LPS Botosani – Maxi Vatra Dornei (anulat)
ACS Junior Campulung – Luceafarul Bucovina 0-0 (0-2, dupa penaltyuri)

Finala mica:
Viitorul Barlad – ACS Junior Campulung 1-0

Finala mare:
Luceafarul Bucovina – LPS Botosani 1-0

Cel mai bun portar: Stelian Juncanaru (LPS Botosani)
Cel mai tehnic jucator: Andy Morosan (Luceafarul Bocovina)
Cel mai bun marcator: George Hopulele (ACS Juniorul Suceava)

Categoria de varsta 2006:

Grupa A:
Luceafarul Bucovina – Aerostar Bacau 2-0
CSS Straseni – ACS Junior Campulung 0-0
Aerostar Bacau – ACS Junior Campulung 7-0
Luceafarul Bucovina – CSS Straseni 10-1
CSS Straseni – Aerostar Bacau 1-6
ACS Junior Campulung – Luceafarul Bucovina 0-4

Clasament:

1. Luceafarul Bucovina 12p,

2. Aerostar Bacau 8p,

3. ACS Junior Campulung 1p,

4. CSS Straseni 1p.

Grupa B:
ACS Juniorul Suceava – CSS Botosani 4-1
FC Buiucani – LPS Suceava 1-0
CSS Botosani – LPS Suceava 3-1
ACS Juniorul Suceava – FC Buiucani 4-0
FC Buiucani – CSS Botosani 0-4
LPS Suceava – ACS Juniorul Suceava 0-4

Clasament:

1. Juniorul Suceava 12p,

2. CSS Botosani 8p,

3. FC Buiucani 4p,

4. LPS Suceava 0p.

Semifinale:
Luceafarul Bucovina – CSS Botosani 2-1
Aerostar Bacau – ACS Juniorul Suceava 0-0 (0-2, dupa penaltyuri)

Finala mica:
CSS Botosani – Aerostar Bacau 2-0

Finala mare:
Luceafarul Bucovina – ACS Juniorul Suceava 1-1 (2-3, dupa penaltyuri)

Cel mai bun portar: Razvan Gherasim (ACS Juniorul Suceava)
Cel mai tehnic jucator: Horia Avacaritei (Luceafarul Bucovina)
Cel mai bun marcator: Bogdan Grosu (ACS Juniorul Suceava)

Share Button